• Ufna 79-latka wypłaciła pieniądze z konta i przekazała je oszustce. Tak bardzo chciała pomóc krewnej, która rzekomo spowodowała wypadek.

  6 lutego na osiedlu Piaski damski głos w słuchawce przekonywał starszą panią, że jej krewna spowodowała wypadek i potrzebne jest 50 tys. złotych. Dzwoniąca powiedziała, że jest policjantką. Gotówka ma pomóc w uniknięciu konsekwencji prawnych i nieinformowania prokuratora. Po umówioną kwotę miała się zgłosić wskazana osoba.

  Pabianiczanka poszła więc do banku i wypłaciła kilkanaście tysięcy złotych. Gotówkę przekazała pod blokiem nieznajomej kobiecie. Oszustka miała około 30 lat, około 165 cm wzrostu, czarne krótkie włosy, była tęższej budowy ciała. Ubrana w czarne spodnie, granatowo-czarną kurtkę zimową do bioder, półbuty.

  Dopiero po całej akcji pokrzywdzona skontaktowała się z rodziną. Wtedy okazało się, że padła ofiarą oszustwa. Natychmiast powiadomiła policję.

  Policjanci proszą mieszkańców, w szczególności ul. Dąbrowskiego, Skłodowskiej, Moniuszki, Wyspiańskiego i osiedla Piaski, którzy być może widzieli oszustkę w tym rejonie, o kontakt z wydziałem dochodzeniowo-śledczym pod numerem telefonu (42) 22-53-347 lub 997.

  Policja przypomina, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

  Udostępnij