• News will be here
 • Od poniedziałku (12 lutego) przez tydzień rodzice przedszkolaków mogą składać deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego. Rekrutacja nowych dzieci potrwa natomiast od 26 lutego do 9 marca.

  Od 13 do 16 marca potrwa weryfikacja złożonych wniosków, potem praca komisji w przedszkolach. 20 marca pojawią się listy dzieci zakwalifikowanych, a 30 marca przyjętych i nieprzyjętych do placówek.

  –  W miejskich przedszkolach przygotowanych jest 1950 miejsc, porównywalnie z ubiegłym rokiem. Wszystkie grupy w szkołach i przedszkolach planowane są jako całodniowe, według potrzeb rodziców, z trzema posiłkami – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Na skutek reformy oświaty opieka przedszkolna obejmuje dzieci od 3 do 6 lat. Obecnie działają 82 grupy przedszkolne, z tego sześć w budynkach Szkół Podstawowych numer 13, 15 i 16. Do 12 miejskich przedszkoli uczęszcza ponad 1900 dzieci (1931 według danych na koniec września 2017).

  Od 12 lutego rusza nabór do szkół podstawowych. Podania o przyjęcie można składać do 28 lutego.

  – Po weryfikacji dokumentów 12 marca szkoły wywieszą listy uczniów zakwalifikowanych. 30 marca pojawią się ostateczne listy nowo przyjętych uczniów – dodaje rzecznik.

  Dziecko ma zapewnione miejsce w konkretnej szkole najbliżej miejsca zamieszkania, tak zwanej rejonowej, ale rodzice mogą zapisać do innej z różnych powodów, np. chodzi tam rodzeństwo, blisko mieszkają dziadkowie albo jest praca. O przyjęciu decyduje dyrektor placówki w miarę wolnych miejsc.

  Udostępnij