• News will be here
  • Podczas patrolu dzielnicowa Magdalena Saktura wraz z post. Sylwestrem Baranowskim zatrzymała złodziei, którzy ukradli metalową bramę z posesji przy ul. Narutowicza. Sprawcy załadowany na wózek łup wieźli na pobliski skup złomu. St. sierż. Mariusz Rafałek i st. post. Łukasz Opaliński na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas szarpaniny w jednym z marketów uszkodzili bramkę antykradzieżową. Jeden z awanturujących się miał przy sobie skradzione z tego sklepu słodycze. Natomiast sierż. szt. Marcin Muszyński wraz ze swoim kolegą z patrolu st. post. Łukaszem Łuczyńskim wykazali się zaangażowaniem w ustaleniu miejsca przebywania i w zatrzymaniu poszukiwanego do odbycia kary. Pabianiczanin trafił za kraty.

    Tych sześciorga funkcjonariuszy komendant policji insp. Cezary Petrus 14 lutego uhonorował (podziękowania i wyróżnienia) za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych.

    – Dzisiejsze nagrody to uznanie za wasze zaangażowanie, skuteczność w działaniu i profesjonalizm, mające bezpośrednie przełożenie na zatrzymanie sprawców przestępstw na gorącym uczynku. Prezentowane przez was postawy stanowią wzór do naśladowania dla innych policjantów oraz kształtują pozytywny wizerunek pabianickiej policji w oczach społeczeństwa – powiedział insp. Cezary Petrus.

    Udostępnij