• Ważą się losy przychodni przy ul. Wileńskiej. PCM ogłosił kolejny konkurs na remont pomieszczeń w szpitalu, które miały zostać zaadaptowane na ośrodek zdrowia.

  Przetarg został odwołany, bowiem przekraczał 15% wartości kosztorysu inwestorskiego. Do konkursu stanęły tylko dwie firmy. Pabianickie Centrum Medyczne nie chce jednak sięgać do kieszeni po dodatkowe pieniądze. Podjęto więc decyzję o uruchomieniu nowego przetargu.

  W ubiegłym tygodniu rozpisaliśmy kolejny konkurs. Myślę, że oferty będą do nas spływać przez dwa tygodnie. W marcu będziemy już wiedzieć, czy udało się znaleźć wykonawcę – mówi Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu PCM.

  Przypomnijmy: w ubiegłym roku sanepid w przychodni przy ul. Wileńskiej nakazał natychmiastowy remont. Według inspektorów stan techniczny nieruchomości jest w tragicznym stanie. Nakazano natychmiastowy remont, a przychodnia miała funkcjonować do końca 2017 roku. Udało się jednak wydłużyć termin do końca maja 2018.

  Remont przychodni okazał się jednak zbyt kosztowny, dlatego zarząd PCM podjął decyzję o przeniesieniu jej do gmachu budynku szpitala. Miałaby ona znajdować się na parterze, po lewo od rejestracji. W nowej przychodni znalazłby się osobny gabinet dla pielęgniarek, pokój szczepień, osobne wejścia dla dzieci chorych i zdrowych, sześć gabinetów lekarskich (jeden dla dzieci zdrowych, dwa dla dzieci chorych, trzy dla dorosłych).

  Pomieszczenia w szpitalu czeka gruntowny remont, od wymiany instalacji elektrycznej, na wymianie okien i drzwi kończąc. Na remont PCM chciało przeznaczyć 700 tys. zł.

  Jakie będą dalsze losy przychodni dowiemy się już w marcu.

  Udostępnij