• V Targi Edukacyjne Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych zorganizowane przez Społeczną Akademię Nauk odbyły się we wtorek, 27 lutego, w Powiatowej Hali Sportowej.

  Impreza pod patronatem honorowym starosty przyciągnęła tłumy młodzieży. Uroczystego otwarcia dokonał Mariusz Glinkowski, dyrektor regionalny Społecznej Akademii Nauk i inicjator targów, Liliana Forysiak, naczelnik wydziału oświaty i wychowania w starostwie powiatowym, oraz Krzysztof Zajda, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego.

  Jesteśmy w Pabianicach po raz piąty. Targi edukacyjne w takich dużych powiatowych miastach są o tyle skuteczne, że bezpośrednio docierają do zainteresowanych uczniówmówi Martyna Szargała, członek zespołu akademickich inicjatyw. Dzisiaj jest tutaj trzynaście uczelni wyższych, między innymi z Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Kutna. Uczniowie, którzy mają wybraną już jakąś ścieżkę, mogę tutaj rozwiać swoje wątpliwości, dowiedzieć się czegoś na temat rekrutacji, a ci, którzy są jeszcze niezdecydowani, mają okazję poznać kierunki i możliwości jakie uczelnie im dają. Zarówno te regionalne, jak i te dalsze.

  Podczas edukacyjnego wydarzenia uczniowie ostatnich i przedostatnich klas szkół średnich mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami uczelni i szkół policealnych, poznać i wybrać kierunek dalszego kształcenia, dowiedzieć się, jakie są wymagania podczas rekrutacji, czy po prostu zadać nurtujące pytania.

  W naszej szkole było głośno o dzisiejszych targach. Do udziału w nich zachęcili nas nauczyciele. Tak naprawdę matura lada moment, więc najwyższy czas zerknąć i poszukać czegoś dla siebie, pomyśleć o przyszłości – mówi Angelina Pilarczyk z Zespołu Szkół nr 2. Najbardziej interesuje mnie kosmetologia. Jak najbardziej mnie tutaj zachęciła.

  Mnie natomiast zachęcił mój pan profesor Papuga, wuefista, powiedział mi, że tutaj jest masażysta, który pomoże mi w mojej sytuacji, gdyż mam problem z szyją – dodał Rafał Rikszajd z II Liceum Ogólnokształcącego.Teraz pomyślę o tym zawodzie. Może przejdę się tam i złożę papiery.

  Na targach w Pabianicach wystawiły się: Społeczna Akademia Nauk z Łodzi, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu Łódź, Studium Pracowników Medycznych i Społecznych Łódź, Uczelnia Nauk Społecznych Łódź, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna Łódź, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Warszawa, Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa, Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław, Zespół Szkół nr 3 Pabianice, OHP Pabianice i Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z Łodzi.

  Patronat medialny nad targami sprawowało „Nowe Życie Pabianic”.

  Udostępnij