• News will be here
 • Na pierwszym w tym roku koncercie z cyklu „Muzyka w zacnym dworze” pabianiccy melomani wysłuchali jazzu. W Muzeum Miasta Pabianic pieczę nad koncertem sprawowała Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia.

  Cieszę się, że dzisiaj gościmy muzyków związanych z naszą szkołą – przywitała słuchaczy Beata Kępińska, dyrektor PSM.

  Na zamku wystąpili: Agnieszka Pędziwiatr-Płuciennnik (śpiew), Szymon Żmudziński (trąbka) i Nikodem Sikorski (fortepian).

  Jest to trzeci koncert jazzowy na zamku. W poprzedniej edycji było więcej muzyków i gitary elektryczne, teraz jest bardziej kameralnie – poprowadziła koncert Wiktoria Fejdasz.

  Muzycy rozpoczęli występ od utworów „I’m Old Fashioned” Jerome Kerna i „Your Mind is on Vacation” Mose Allison. Następnie melomani wysłuchali „Autumn Leaves” Josepha Kosmy – jednego z najbardziej znanych standardów jazzowych.

  Tytuł dzisiejszego koncertu ma kilka znaczeń. Jedno z nich pochodzi od nazwiska naszej wokalistki – tłumaczył pianista.

  Słuchacze brawami nagradzali solowe lub zespołowe wykonanie utworów jazzowych: „All The Things You Are” Jerome Kerna, „Peace” Horace Silvera, „Save Your Love for Me” Buddy Johnsona, „Four” Milesa Davisa, „Gee Baby, Ain’t I Good to You” Dona Redmana, „Feel Like Makin’Love” Eugene McDanielsa czy „Someday My Prince Will Come” Franka Churchilla. Na bis muzycy zagrali bluesa.

  Nie bójmy się słuchać jazzu i bluesa, przecież to najczęściej utwory o miłości… – zakończyła prowadząca muzyczny wieczór.

  Udostępnij