• News will be here
 • 14 lutego uroczyście podsumowano X powiatowy konkurs geograficzno-turystyczny „Przez lądy, morza i oceany… Kraje Półwyspu Bałkańskiego i województwo łódzkie”. Organizatorem był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego.

  Jest to jeden z najbardziej znanych i lubianych konkursów geograficznych w naszym województwie.

  Chociaż w tym roku miał tylko zasięg powiatowy, to w pierwszym etapie szkolnym wzięło udział aż 152 uczniów – powiedziała Zofia Szmidt, pomysłodawczyni i główny konsultant ośrodka.

  W styczniu w SP nr 15 odbył się finał konkursu. Wzięło w nim udział 38 uczniów z 7 szkół podstawowych i 5 szkół ponadpodstawowych oraz z 5 klas gimnazjalnych z powiatu pabianickiego. Uczniowie pisali test składający się z 34 zadań. Jury pracowało w składzie: Zofia Szmidt, Janusz Komorowski i Marek Lenda. Uroczyste podsumowanie konkursu było w PODNiDM.

  Laureatami konkursu w kategorii szkół podstawowych zostali: Natalia Kudra z SP przy ZSP w Dłutowie, Aleksandra Zajunc z SP 9, Jakub Kraska z SP w Petrykozach, Nikodem Słabęcki z SP 9, Mateusz Poniński z SP w Kazimierzu, Matylda Woszczak z SP im. św. Wincentego a’Paulo. W kategorii szkół ponadpodstawowych oraz klas gimnazjalnych tytuł laureata otrzymali: Michał Mielczarek z SP w Lutomiersku, Jan Kobyszewski z LO im. św. Wincentego a’Paulo, Mikołaj Antonowicz i Mikołaj Wągrowski z I LO, Jakub Siewiera z SP 16, Marcin Grałka z ZSP w Dłutowie i Kaja Kalisz z ZSP w Piątkowisku.

  Laureaci otrzymali dyplomy, przewodniki po Polsce, albumy, śpiwory, koce, plecaki i kubki termiczne ufundowane przez starostę i prezydenta Pabianic (patroni konkursu) oraz dyrektor PODNiDM.

  Dziękuję jurorom, wszystkim nauczycielom geografii i sponsorom nagród za dziesięcioletnią współpracę, dzięki której konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów zainteresowanych podróżami po lądach, morzach i oceanach oraz zdobywaniem wiedzy o świecie i własnym regionie – powiedziała Zofia Szmidt.

  Udostępnij