• News will be here
 • Rozegrany w Warszawie I Puchar Polski kadetów w zapasach był jednocześnie eliminacjami do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Kwalifikowało się na nią pierwszych 16 najlepszych zapaśników z każdej kategorii wagowej. W stolicy rywalizowało 256 zawodników z 52 klubów.
  Najlepszym zawodnikiem PTC okazał się Sebastian Szymczyk w stawce 42 zawodników w wadze 65 kg. Po wygraniu pięciu pojedynków w eliminacjach (wszystkie na plecy lub przewagę techniczną) stanął do walki finałowej naprzeciw Oskara Piątka z Olimpijczyka Radom.
  Jedna stracona akcja po wózku i zakończyło się zwycięstwem przeciwnika Sebastiana 3:1 – mówi trener Waldemar Sawosz.Miejmy nadzieję, że na OOM finał zakończy się złotem dla Pabianic.
  Pabianiczanie walczyli jeszcze w dwóch małych finałach o brązowe medale. Niestety, oba pojedynki zakończyły się dla PTC porażkami. Jakub Błachowicz w wadze 60 kg przegrał 2:4 z Michałem Czwalińskim z Cementu Gryf Chełm. Kuba w eliminacjach wygrał trzy walki. Drugi pabianiczanin Szymon Zastrużny w wadze 71 kg po prowadzeniu po pierwszej rundzie 3:0 przegrał ostatecznie o brąz 3:8 z Alijewem Aslamem z AZS AWF Warszawa. W eliminacjach Szymek wygrał trzy walki.
  Do finałów OOM awansowali jeszcze Wiktor Powalski w wadze 51 kg (z dwoma zwycięstwami zajął X miejsce) oraz Jakub Didoch w wadze 65 kg (z 3 wygranymi walkami zajął XI lokatę).
  Po jednej walce wygrali Dominik Florczak, Igor Saktura i Adam Pokorski. Oni jednak nie awansowali do finałów OOM.

  Udostępnij