• News will be here
 • 850.000 złotych strat. Uratowano mienie o wartości 200.000 zł. Akcja gaśnicza trwała 4 godziny i 5 minut. Drewniany dom ratowało 37 strażaków z PSP i OSP.

  Utrata izolacyjności instalacji elektrycznej na poddaszu była przyczyną pożaru drewnianego domu jednorodzinnego w Ksawerowie przy ulicy Granitowej. Pożar wybuchł w niedzielę, 4 marca, o godzinie 14.40.
  Kiedy strażacy przybyli na miejsce pożarem objęty był dach budynku wykonany z wióra osikowego oraz jego poddasze. Pięciu mieszkańców opuściło budynek jeszcze przed przyjazdem straży. Na szczęście żadna z osób nie wymagała pomocy medycznej.
  W sąsiedztwie domu znajdowała się drewniana przybudówka, która nie była objęta ogniem mimo bezpośredniego przylegania do drewnianego domu.
  – W akcji gaśniczej podano pięć prądów wody. Trzy w natarciu do wnętrza domu, jeden z podnośnika na dach i jeden w obronie nieobjętej ogniem części dachu i obronie przybudówki – sekc. Bartosz Angiel z PSP Pabianice.
  Po ugaszeniu pożaru rozpoczęły się prace rozbiórkowe konstrukcji dachu, aby upewnić się, czy ogień się gdzieś nie przedostał. Strażacy wynieśli z parteru sprzęt AGD i RTV. Następnie zaczęto przewietrzanie budynku…

  foto: Krzysztof Korba/OSP Wola Zaradzyńska

  więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 10/2018

   

  Udostępnij