• News will be here
 • Zbliżająca się wiosna stać będzie pod znakiem remontów dróg. Już wiadomo, że trzeba ponowić przetarg na budowę chodnika na ul. Kościelnej. Powstał również nowy plan budowy chodników.

  Zimą Zarząd Dróg Miejskich nie próżnuje i rozpisuje przetargi na naprawę dróg i budowę chodników. Pierwszy z nich zakończył się fiaskiem. Przetarg na wybudowanie chodnika na ul. Kościelnej trzeba będzie powtórzyć. Potencjalni wykonawcy zażądali więcej pieniędzy niż miasto chce przeznaczyć.

  Chodnik jest w opłakanym stanie. Płyty sypią się, wystają na ulicę.

  – Trzeba bardzo uważać, jak się chodzi. Płyty są okropnie krzywe, łatwo można skręcić kostkę w nodze. Poza tym trzeba uważać, jak parkuje się samochód. Mój znajomy podjechał za blisko krawężnika i wystająca płyta przecięła mu oponę. Nowy chodnik jest niezbędny – mówi mieszkanka ulicy Kościelnej.

  O sukcesie można jednak mówić w przypadku drugiego ogłoszonego przetargu na bieżącą naprawę dziurawych nawierzchni. Udało się wyłonić wykonawcę. Zakład Remontowo Drogowy Barbara Wiśniewska zaoferował 258 tys. zł. Miasto w budżecie miało zarezerwowane 320 tys. na ten cel. Najdroższa oferta była za ponad 460 tys. zł. Natomiast 8 marca otworzone zostaną oferty na realizację dużych inwestycji miejskich, m.in. remont ulicy Świętokrzyskiej…

  więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 10/2018

  Udostępnij