• News will be here
 • Dzień Kobiet obchodzimy 8 marca już od 108 lat. Dlaczego go obchodzimy?

  Nie jest to tylko czas dawania podarunków. To dzień, który jest uczczeniem pamięci kobiet walczących o równe traktowanie w pracy i takie samo wynagrodzenie za wykonaną robotę. Po wybuchu strajku w Nowym Jorku kobiety – feministki zostały zamknięte w fabryce, w której wybuchł pożar. Zginęło wtedy 126 kobiet.

  Nie każdy kraj celebruje to święto. Dzień Kobiet współcześnie obchodzi 29 państw, w tym Polska. W tym pięknym dniu mężczyźni wręczają ukochanym kobietom kwiaty, czekoladki i składają życzenia. Każda z nas uwielbia dostawać upominki i nie może doczekać się tego święta.

  Dawniej symbolicznym podarunkiem były goździki, później tulipany. Aktualnie popularne stało się zapraszanie kobiet na niesamowicie pyszną kolację do restauracji czy też wypad do kina na romantyczny film. Coraz częściej my, dziewczyny, sprawiamy same sobie przyjemność, by ten dzień był spędzony przyjemnie. W tym przypadku umawiamy się z najlepszymi przyjaciółkami, na przykład do kawiarni na kawę i ciacho, a nawet kupujemy sobie różę czy też bukiet róż. Tego dnia każda z nas, czy to kobieta starsza, czy dziewczynka w wieku szkolnym, powinna czuć się doceniona i czuć się wyjątkowo.

  Jednak 8 marca pamiętajmy nie tylko o przyjemnościach, które sprawiają, że ten dzień staje się doskonały, ale również o tych kobietach, które dawno temu walczyły o nasze równouprawnienie. Kobiety górą!

  Udostępnij