• News will be here
 • Zespół Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego organizuje pierwsze w naszym regionie Otwarte Mistrzostwa Pabianic na symulatorze WRC Racing.

  Mistrzostwa odbędą się 24 marca o godz. 9.00 w „Mechaniku” przy ul. Piotra Skargi 21. Mogą zgłaszać się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Pabianic i okolic. Zapisy pod adresem: sekretariat@mechanik.edu.pl trwają do 22 marca. 23 marca pojawi się lista startowa na stronie internetowej szkoły oraz na Facebooku.

  W przerwie między wyścigami zostanie poprowadzona prelekcja nt. systemów bezpieczeństwa pojazdów. Na zwycięzców czekają puchar i cenne nagrody rzeczowe.

  ZS nr 1 zaprasza uczniów oraz rodziców do odwiedzin szkoły w tym dniu.

  Symulator został zbudowany przez uczniów klasy 2tps o profilu technik pojazdów samochodowych pod opieką Pawła Dobrowolskiego, nauczyciela przedmiotów zawodowych – mówi dyrektor Paweł Szałecki. Pomysł na powstanie takiego pojazdu narodził się podczas zajęć lekcyjnych na temat bezpieczeństwa na drodze. Postanowiono stworzyć urządzenie, które pozwoli doskonalić bezpieczną jazdę w warunkach dostępnych dla każdego ucznia, aby w przyszłości zminimalizować ilość wypadków powodowanych przez młodych kierowców.

  Następnie ruszyła machina organizacyjna – zamówienia osprzętu elektronicznego, a co najważniejsze, znalezienie odpowiedniego pojazdu. Padło na opla astrę. Dzięki dyrekcji możliwy był zakup pojazdu na części, z czego karoseria i wnętrze zostały przeznaczone na symulator, a reszta samochodu, czyli jego części składowe, elektryka i silnik posłużą uczniom w zdobywaniu wiedzy na temat budowy samochodu.

  W samochodzie można doskonalić jazdę w warunkach miejskich na symulatorze nauki jazdy L, a także rozpocząć naukę jazdy ciężarówkami w euro truck symulator oraz jazdę sportową w samochodach serii WRC. Symulator wyposażony jest w komputer pokładowy intel pentium i7, kierownicę logitech G29, elektroniczne sprzęgło gaz hamulec, shifter zmiany biegów, a także panoramiczny telewizor HD realnie przedstawiający warunki drogowe.

  Uczniowie idąc za ciosem, wzięli udział w konkursie organizowanym przez Volvo i Renault o bezpieczeństwo na drodze, gdzie zadaniem było nakręcenie krótkiego filmu, który można obejrzeć na Facebooku szkoły. Ponadto wielu naszych uczniów wystąpi w eliminacjach do olimpiady mechaników w kategorii Młody Mechanik podczas Poznań Motor Show 2018 – powiedział dyrektor.

  Udostępnij