• News will be here
  • Czeski Chomutov gościł zapaśników podczas Grand Prix Juniorów i Kadetów. W zawodach wystartowało 250 zawodników z 19 krajów oraz cztery reprezentacje z Czech.
    Bardzo dobrze zaprezentował się Michał Dybka, który zajął II miejsce, zwyciężając w pierwszej walce z Kamilem Bartosiewiczem 8:0, następnie wygrał z Validem Daschijewem z Francji 9:4. W półfinale łatwo pokonał 9:1 Karola Chudzika. W finale, który został stoczony po północy, Michał uległ Białorusinowi Iharowi Yarashewichowi na punkty 9:1.
    Michał jest zdecydowanym liderem w kategorii 87 kilogramów. Krajowych rywali gromi na plecy i na przewagę techniczną – mówi trener Waldemar Sawosz.
    Dybka jest pewnym kandydatem na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata Juniorów w 2018 roku. Drugi zawodnik PTC, kadet Sebastian Szymczyk (kat. 65 kg), również walczy o reprezentację na ME kadetów. Ma trudniejszą sytuację, bo na ostatniej konfrontacji krajowej zajął II miejsce. Rywalizuje z Piątkiem z Olimpijczyka Radom. Sebastian na początek wygrał dwa pojedynki 5:0 i 8:0 z reprezentantami Czech, następnie w półfinale uległ Ukraińcowi Maksutienko 1:4. W walce o brązowy medal zmierzył się z Niemcem. Trzy sekundy do końca walki Sebastian prowadził 3:2 i razem z gongiem dał się jeszcze obejść, przegrywając ostatecznie 3:4. Szkoda, bo ta wygrana umocniłaby jego pozycję. Sebastian zajął V miejsce w stawce 26 zawodników.

    Udostępnij