• 4 marca w Hatfield, nieopodal Londynu, odbyły się zawody z udziałem zawodników pabianickiego klubu Azja. Były to otwarte zawody Taekwon-do LTSI, w których uczestniczyło ponad 400 zawodników z Anglii, Walii, Szkocji i Polski.

Polskę reprezentowało 10 zawodników: 5 z Azji Pabianice i 5 z Lubelskiego Klubu Sportów Walki DAN. Nasi walczyli w dwóch konkurencjach: tradycyjnych układach formalnych ITF oraz walkach light-contact. Dwoje najmłodszych zawodników, Martyna Bartnicka i Jakub Łyszkowski w kategorii młodzików, mimo wielkiego stresu, wywalczyło po brązowym medalu w układach. W starszej kategorii wiekowej Jakub Ogiński wywalczył złoto, a następnie w świetnym stylu zdobył srebro w walkach. Kolejnym medalistą okazał się Oskar Gaca, który również w walkach uplasował się na drugim miejscu, przegrywając tylko jednym punktem w finale. Na koniec występował trener Grzegorz Sokołowski, który dorzucił do puli brązowy medal w walkach. W Hatfield 10-osobowa polska drużyna wywalczyła 12 medali.

Przed nimi kolejne wyzwanie, jakim są 17-18 marca mistrzostwa Polski w taekwon-do ZS PUT w Ostródzie.

* * *

Wcześniej, bo 24-25 lutego w Wołominie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Tang Soo Do. Azję Pabianice reprezentowało siedmiu zawodników.

Rewelacyjnie zaczął jedyny młodzik z Pabianic Kasper Śmiałkowski, wygrywając złoto w układach formalnych, a chwilę później kolejne złoto dorzuciła Jessica Żabolicka w kategorii kadetów. W najbardziej prestiżowej kategorii seniorów czarnych pasów, która została rozegrana podczas oficjalnego otwarcia zawodów, wśród specjalnie zaproszonych gości oraz komisji sędziowskiej składającej się z przedstawicieli różnych sztuk walki i posiadających wysokie stopnie mistrzowskie Aleksander Muszyński wszedł na wyżyny swoich możliwości i również wygrał złoto. Następna w kolejności była konkurencja kopnięć dosiężnych, w której Olek również pokazał klasę, zdobywając srebro dzięki kopnięciu na wysokość 2 metrów 45 cm.

Po konkurencjach technicznych przyszła pora na walki. W semi-contact Jessica była bezkonkurencyjna i w swojej kategorii wzrostowej wygrała złoto. Oliwier Baranowski startował w dwóch kategoriach wzrostowych: swojej i wyższej, i w obu wywalczył srebro. Tuż za Oliwierem uplasował się Oskar Gaca, który zdobył brąz, ustępując jedynie zwycięzcy kategorii. W kategorii seniorów znów pokazał się Aleksander Muszyński, który w finale po bardzo zaciętej i wyrównanej walce przegrał tylko jednym punktem i ostatecznie wygrał srebro.

W drugim dniu zawodów rozegrano konkurencje walk ciągłych, czyli light-contact i kick-light. Tutaj znów błyszczała Jessica Żabolicka, która wystartowała w dwóch kategoriach wagowych i w obu nie dała szans rywalkom, zdobywając dwa złota.

W swoich kategoriach wagowych medale zdobyli również: Oskar – złoto, Oliwier – srebro, Zuzanna Śmiałowska – srebro oraz Patryk Jagodziński, który zdobył srebro w light-contact oraz w kick-light.

Nasi zawodnicy wywalczyli 16 medali (7 złotych, 8 srebrnych i 1 brązowy), dzięki temu klub Azja Pabianice zajął V miejsce w klasyfikacji drużynowej (na 29 klubów).