• Z blisko 6,3 kg marihuany oraz 290 sadzonek konopi można by wyprodukować kolejne 6,3 kg marihuany. Taki towar wpadł w ręce policji.

    9 marca policjanci w centrum Łodzi wylegitymowali mężczyznę. Miał przy sobie blisko 2 gramy heroiny. 38-latek był mieszkańcem Konstantynowa Łódzkiego. Policjanci pojechali tam, aby przeszukać jego dom. W mieszkaniu odnalezione zostały dwa naboje kaliber 5,4 mm. Ponadto znaleziono dokumentację dotyczącą najmu dwóch posiadłości na terenie Konstantynowa. Nieruchomości należały do zmarłego ojca 38-latka.

    Po dotarciu pod wskazany adres policjanci przy wykorzystaniu psa odnaleźli narkotyki i sadzonki konopi. Zabezpieczyli blisko 6,3 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 190 tys. zł oraz 290 sadzonek konopi. Na kolejnej posesji funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię technologiczną służącą do produkcji papierosów o wartości około 3 milionów zł oraz ponad 600 tys. gotowych papierosów.

    Gdyby taka ilość papierosów trafiła na rynek, uszczupliłoby to dochód Skarbu Państwa o ponad pół miliona złotych. Z uwagi na wątek gospodarczy w sprawie w dalszych czynnościach uczestniczyli również funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją – mówi rzecznik Joanna Szczęsna.

    38-latek i jego 63-letnia matka zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał również zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Decyzją prokuratury podejrzanych objęto dozorem policji.

    Udostępnij