• VI turniej eliminacyjny Futsal Młoda Ekstraklasa rozegrano w Pabianicach w sobotę, 10 marca, w Powiatowej Hali Sportowej.

    O tytuł najlepszej drużyny walczyły zespoły rocznika 2008: FA Łódź, WNS Szkoła Gortata Łódź, SMS Łódź 2008, APN Piotrków Trybunalski, Radomszczańska Akademia Piłkarska RAP Radomsko, Jutrzenka Bychlew, Włókniarz Pabianice oraz Akademia Futbolu Widzew w Brzezinach. W turnieju zwyciężył zespół RAP Radomsko, który w meczu finałowym pokonał APN Piotrków Trybunalski. Trzecią drużyną na podium był SMS Łódź, który wygrał z Football Academy Łódź.

    Gościem specjalnym, który wręczał medale, był radny powiatowy Włodzimierz Stanek, który pojawił się również dzień wcześniej na turnieju dla drużyn szkolnych. W piątek, 9 marca, w turnieju dla drużyn rocznika 2003-2005 wygrała Szkoła Podstawowa z Komorowa.

    Zawody udało się zorganizować dzięki wsparciu kuratorium oświaty w Łodzi. Na piątkowym turnieju gościł Grzegorz Schreiber, sekretarz stanu w KPRM, który objął Patronatem Honorowym Futsal Młoda Ekstraklasa. Wielki Finał już 21 kwietnia w Zduńskiej Woli.

    Udostępnij