• Od 20 marca do 29 czerwca rodzice będą mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko (z roczników 2013-2016) przeciwko pneumokokom.

  W akcji wezmą udział dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione.

  To szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez streptococcus pneumoniae – zachęca Małgorzata Sumińska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pabianicach.

  Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne. Jeśli jesteś zainteresowany zaszczepieniem dziecka, zgłoś się w tej sprawie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w swojej przychodni. Szczepienia obejmują dzieci, które zgłoszą się do lekarza do 20 kwietnia.

  Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie dwóch miesięcy – mówi Małgorzata Sumińska.

  Pełen dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca do 29 czerwca przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.

  Udostępnij