• News will be here
  • Co najmniej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 36-latek, który groził swoim sąsiadom i dotkliwie pobił 79-latka.

    W środę, 21 marca, przed godz. 9.00 do znajomej mieszkającej w kamienicy przy ulicy Kamiennej przyszedł w odwiedziny 79-latek. Wchodząc na podwórko, zobaczył, że mieszkaniec kamienicy z okna wyrzuca jakieś ciężkie przedmioty. Zwrócił mu uwagę, że takim zachowaniem może komuś zrobić krzywdę.

    To rozsierdziło lokatora tak bardzo, że najpierw słowami wulgarnymi zwyzywał starszego pana, a potem wybiegł na podwórko i zaczął okładać go pięściami po głowie i kopać po całym ciele – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji. – Pobity 79-latek trafił do szpitala.

    Policjanci zabezpieczyli monitoring oraz przesłuchali mieszkańców kamienicy. Okazało się, że 36-latek nieraz groził swym sąsiadom. Bardzo ważna była również opinia biegłego w zakresie medycyny sądowej. Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 36-latkowi zarzutów. Pabianicki sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Pabianiczanin najbliższe miesiące spędzi za kratami aresztu śledczego.

    Udostępnij