• News will be here
  • Marszałek Witold Stępień (PO) jest ostatnio częstym gościem w Pabianicach. We wtorek wziął udział w briefingu dotyczącym cyklu biegów o Puchar Marszałka, dzień później (środa) na Starym Rynku zabrał głos podczas konferencji prasowej rozpoczynającej ogólnopolską akcję Platformy Obywatelskiej pn. „Konwój wstydu”.

    Ściskając baner w dłoni marszałek informował mieszkańców Pabianic, w tym przedstawicieli KOD-u, o absurdalnie wysokich nagrodach przyznanych ministrom rządu Prawa i Sprawiedliwości.

    Spotykamy się dzisiaj w Pabianicach. Chcemy nieustająco przypominać o liście wstydu. Chcemy pokazywać tych, którzy obiecywali skromność, pokorę, rzetelność, a z tych obietnic wycofali się potajemnie i przyznali sobie bez opinii publicznej wbrew tym deklaracjom premie – powiedział marszałek Witold Stępień. Przez półtora roku ci ludzie pobrali dodatkowe wynagrodzenia w kwotach przekraczających osiemdziesiąt tysięcy złotych. Tego nie było w historii, nie było w poprzednim rządzie, nie było premii dla tych, którzy służyli Polsce, którzy dla tej służby nie żądali wysokich apanaży. To zostało przez ten rząd złamane i zmienione. Chcemy o tym przypominać i nawoływać do tego, aby wybierać ludzi uczciwych.

    W środę „Konwój wstydu” trafił również do Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego.

    Udostępnij