• News will be here
 • Święto wody, które ZWiK organizuje 13-14 kwietnia, rozpoczęto już w ten piątek na sportowo. 320 uczniów klas I-IV z ośmiu szkół podstawowych wzięło udział w I Olimpiadzie Wodnej zorganizowanej 6 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Imprezę pełną gier i zabaw dla dzieci otworzył prezydent Grzegorz Mackiewicz. Dla podkreślenia „wodnego” charakteru wydarzenia niektóre sportowe przybory zostały zastąpione przedmiotami związanymi z wodą i jej dystrybucją. Wśród konkurencji były m.in. bieg z przełożeniem uszczelki wodnej (wielkość i średnica uszczelki niemal taka sama jak koło hula-hop), przenoszenie małych uszczelek wodnych (wielkość i średnica uszczelki taka jak kółek ringo), „sadzenie ziemniaków”, bieg z przekazywaniem pałeczki sztafetowej (rurki od wody), skoki na piłce z uszami slalomem czy wyścig z ułożeniem hasła „Pijemy wodę z kranu”.

  W trakcie Olimpiady Wodnej odbył się również pokaz cheerlederek ze Szkoły Podstawowej nr 8, było malowanie twarzy oraz pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż. Na każdego ucznia czekała woda i wata cukrowa.

  Olimpiadę wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, II miejsce – SP nr 1, III m. – SP 14. Zwycięzcy otrzymali medale, a zwycięskie szkoły talony na sprzęt sportowy, który kupią sobie same, ponieważ najlepiej wiedzą, co potrzebują.

  Już w następny weekend ZWiK

  zaprasza na obchody Światowego Dnia Wody

  W piątek, 13 kwietniadzień zamknięty dla wszystkich pabianickich podstawówek – zwiedzanie stacji Zagajnikowa, gry i zabawy oraz warsztaty dzięki wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 3.

  W sobotę, 14 kwietniaII wodny rajd rowerowy zorganizowany wspólnie z Grupą Rowerową Spinka, policją, strażą miejską i sklepem rowerowym „Alpina”. Są dwa warianty trasy: ok. 15 km (trasa łatwiejsza dla rodzin z dziećmi) oraz ok. 30 km (trasa dla amatorów mocnych wrażeń). Zapisy tylko i wyłącznie do 12 kwietnia! Zgłoszenie należy pobrać ze strony internetowej www.zwik.pabianice.pl w zakładce aktualności. Zgłoszenie należy wysłać na adres email: arkadiuszjaksa@gmail.com Nie ma zapisów z dniu rajdu. Każdy uczestnik otrzyma kamizelkę odblaskową. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Dla jednego z najmłodszych uczestników czeka rower ufundowany przez sklepy Alpina.

  Po zakończeniu rajdu każdy uczestnik może zostawić rower na strzeżonym parkingu i uczestniczyć w „Święcie Wody”. Dodatkowo dzięki straży miejskiej będzie możliwość oznakowania roweru. Komandorem rajdu jest Arkadiusz Jaksa, wicekomandorem Tomasz Grabarczyk.

  W sobotę, 14 kwietnia, odbędzie się również finał Światowego Dnia Wody w Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa”. Impreza odbywa się dzięki zaangażowaniu prawie 60 partnerów i sponsorów. Ponad 20 stoisk z atrakcjami, w tym: zwiedzanie stacji i laboratorium ZWiK Pabianice, stoisko łódzkiego zoo, stoisko Grupowej Oczyszczalni Ścieków z makietą oczyszczalni, stoisko do malowania na wodzie, stoisko PCK – pokazy pierwszej pomocy, stoisko Agrafki – gry i zabawy oraz malowanie twarzy, megazjeżdżalnia z pontonami, stoisko PCM – badania poziomu cukru i ciśnienia, badanie symulatorem jazdy na nartach stóp, stoisko ZWiK-u z najlepszą wodą, czyli pabianicką kranówką i herbatą, dodatkowo do wody będą dodawane suplementy drogerii SUPERPHARM, stoisko ZS nr 3 – fryzjer dla najmłodszych, stoisko Centrum Seniora i wydziału ochrony środowiska UM, stoisko MOK, malowanie wodnego graffiti z „Krukiem” dla najmłodszych i seniorów, stoisko Stefy Frajdy, wodna zumba, animacje i rodzinne konkursy w wodnym namiocie, stoisko Towarzystwa Miłośników Dziejów Pabianic – zajęcia archeologiczne, stare zdjęcia, gry i zabawy dla najmłodszych, stoisko Pabiks – konkursy sportowe, stoisko policji samochody specjalistyczne.

  Ponadto na pabianiczan czekają pokazy morsowania (stowarzyszenie O co biega), szczudlarze, lewitujący kran, pokaz strojów kąpielowych CORIN, pokaz ratownictwa OSP Pabianice, występy na scenie – Ganesz, grup młodzieżowych z MOK-u, Centrum Seniora, grupa teatralna Dla NiePoznaki, pokaz magii, chór INCANTO; zamykanie dzieci w wielkich bańkach mydlanych, darmowy grill, warsztaty z finalistami MISS i MISTER POLSKI, dodatkowo wspólnie z SUPERPHARM stoisko niespodzianka, nauka tańca z kropelką.

  Każde dziecko, wchodząc na teren stacji, otrzyma karteczkę do zbierania stempelków, po ich zebraniu otrzyma niespodziankę na stoisku ZWiK-u.

  Podczas zwiedzania będzie można również dowiedzieć się, jakie elementy wpływają na wysokość taryfy, czy nasza woda jest tańsza od średniej krajowej itp.

  Około godziny 13.00 odbędzie się akrobatyczny pokaz w wykonaniu teatru V6. Jak co roku będzie darmowy grill i dojazd specjalną linią autobusową.

  Udostępnij