• Do 15 kwietnia zespoły taneczne z całego kraju mogą się zgłaszać do walki o Grand Prix w jubileuszowej 15. edycji ogólnopolskich spotkań tanecznych SPONTAN 2018.

    SPONTAN organizuje Dom Kultury Dorożkarnia w Warszawie. Dotychczasowe wydarzenia udowodniły, jak ogromny talent i potencjał drzemie w amatorskich grupach tanecznych, a każdego roku poziom umiejętności uczestników rośnie. Festiwal cieszy się coraz większą popularnością. Na początku maja w Teatrze Roma amatorskie grupy taneczne z całej Polski po raz kolejny staną do walki o Grand Prix.

    W przeglądzie bierze udział młodzież (gimnazjum, szkoła średnia, studenci), zespoły i grupy taneczne (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych oraz grup cheerleaders), działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach itp.

    Zmagania uczestników tegorocznej edycji oceniać będą m.in.: MICHAŁ PIRÓG – tancerz, choreograf, prezenter, działacz społeczny; juror programu „You Can Dance”, prowadzący program „Top Model”; BARTOSZ FIGURSKI – aktor i tancerz (absolwent PWST w Krakowie oraz Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu). Był solistą w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, prowadzi również działalność związaną z tańcem współczesnym i teatrem fizycznym. Na stałe współpracuje z Teatrem Tańca ZAWIROWANIA w Warszawie; ANNA MICHALAK-PAWŁOWSKA – dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych Dorożkarnia w Warszawie.

    Zainteresowane zespoły mogą zgłosić udział w festiwalu do 15 kwietnia za pośrednictwem strony http://daa.pl/SPONTAN_zgloszenie_formularz. Regulamin i karta uczestnika dostępne są również pod adresem: http://daa.pl/SPONTAN_regulamin_i_karta_zgloszenia.

    Udostępnij