• Już po raz VIII odbył się Pabianicki Półmaraton, w którym wystartowało prawie 1000 biegaczy. Podobnie jak w roku ubiegłym w pełnym słońcu rywalizowali na nieco ponad 21-kilometrowej trasie ulicami Pabianic. Dla mniej zaawansowanych przygotowano 5-kilometrową trasę. Dla wszystkich biegaczy start i meta były na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
    W półmaratonie zwyciężył najlepszy maratończyk w Polsce Artur Kozłowski. Dystans ponad 21 kilometrów pokonał w czasie 1:06:10. Jego rekord życiowy to 1:03:36. Drugi na metę wbiegł Volodymyr Timashov z Ukrainy z czasem 1:12:55. III m. – Damian Glapiak (1:13:25). Najlepszy pabianiczanin Andrzej Pietrzak uplasował się miejscu X z czasem 1.18:35. Najlepsza wśród kobiet była pabianiczanka Zuzanna Mokros. Zuzanna z czasem 1:21:43 w kategorii open zajęła XXI miejsce.