• News will be here
 • Starostwo Powiatowe w Pabianicach organizuje „Dni Powiatu Pabianickiego”. 11. edycja przypada w tym roku w sobotę, 19 maja, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Święto powiatu z pewnością przyciągnie kilka tysięcy osób chcących spędzić majowy weekend z rodziną i przyjaciółmi przy dobrej muzyce i wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatora.

  W programie obchodów „Dni Powiatu Pabianickiego” zaplanowaliśmy występy takich gwiazd jak Agnieszka Chylińska, łódzki zespół COMA oraz Piękni i Młodzi, zespół muzyczny dance i pop rock – wymienia Joanna Kupś, rzecznik starostwa.

  AGNIESZKA CHYLIŃSKA – piosenkarka i autorka tekstów, a także osobowość telewizyjna, członkini Akademii Fonograficznej, zdobywczyni wielu nagród muzycznych, takich jak: Tylko Rock, Fryderyki, Telekamery, Eska Music Awards, VIVA Comet 2010, Złote Dzioby, TOP Trendy, Superjedynki i wielu innych. Powróciła na szczyt w wielkim stylu po siedmiu latach przerwy, wydając album „Forever Child”, który został potrójnie wyróżniony platynową płytą. Jej najbardziej znane utwory Królowa Łez, Kiedy przyjdziesz do mnie, Niebo czy Wybaczam Ci – to najgorętsze hity z polskich list przebojów.

  COMA – łódzki zespół z wokalistą Piotrem Roguckim pełen energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Kilkakrotny zdobywca Fryderyków. Coma wydała dwa albumy angielskojęzyczne, które ukazały się na całym świecie. Wokalista Rogucki jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej. Najnowszy album zespołu z 2017r. to Metal Ballads vol.1. Zespół od lat cieszy się dużą popularnością muzyczną, a ich koncerty symfoniczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

  PIĘKNI i MŁODZI – zespół muzyczny dance i pop rock, założony w 2012r. Jego największe hity to singiel „Niewiara” z 33 milionami wyświetleń na kanale YouTube i „Kocham się w Tobie”, który osiągnął ponad 48 milionów wyświetleń. Rok później zespół wziął udział w przesłuchaniach do siódmej edycji programu „Must Be the Music” w telewizji Polsat. Najnowszy album „Tak już bez Ciebie” osiągnął sprzedaż ponad 80 tysięcy egzemplarzy i zdobył platynową płytę. Zespół cieszy się dużą sympatią fanów.

  Podczas Dni Powiatu Pabianickiego na scenie wystąpią również zespoły muzyczne i taneczne z naszego powiatu. Najmłodsi uczestnicy będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka, dmuchanego placu zabaw, konnej przejażdżki i malowania twarzy oraz wielu innych atrakcji. Szczegóły wkrótce.

  Udostępnij