• News will be here
 • Wielki projekt związany z modernizacją linii tramwajowej i centrum ulicy Zamkowej właśnie rusza. Niebawem pojawią się inżynier kontraktu oraz biletomaty.

  Ratusz ogłosił przetarg na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu związanego z projektem modernizacji komunikacji oraz tramwajem metropolitalnym. Kto to taki?

  Inżynier kontraktu będzie kompleksowo zarządzał wszystkimi robotami, usługami i dostawami niezbędnymi w realizacji dwóch dużych projektów komunikacyjnych „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” oraz „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”. Będzie pełnił funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami prawa budowlanego, a także będzie wspierać miasto we wszystkich czynnościach związanych z realizacją każdego z projektów – odpowiada Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

  Inżynier kontraktu powinien dysponować zespołem nadzoru w kilkunastu branżach: od robót drogowych, torowiska, trakcji tramwajowej aż po usługi związane z zarządzaniem ruchem czy architekturą IT lub nawet w jeszcze szerszym zakresie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Taka osoba od początku do końca będzie nadzorować realizację inwestycji. Jego praca zacznie się na etapie przetargów, projektów, prowadzonych robót, a zakończy na rozliczeniu dotacji (przygotowania materiałów do wniosków o płatność składanych przez miasto do Urzędu Marszałkowskiego). Firmy zainteresowane pełnieniem funkcji inżyniera kontraktu mogą składać oferty do 24 maja…

  więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 16/2018

  Udostępnij