• News will be here
 • Pabianice zgłosiły się do konkursu „Podwórko talentów Nivea 2018”, w którym do wygrania jest nowoczesny plac zabaw. Tym razem zaproponowana została lokalizacja na Piaskach, na terenie Szkoły Podstawowej nr 14.

  Przypomnijmy, że dwa dotychczas wygrane place zabaw powstały już na Bugaju, przy SP 3 i w centrum, przy SP 1. Zaproponowane teraz miejsce przy SP 14 spełnia wymogi wynikające z regulaminu konkursu, czyli jest ogrodzone i jednocześnie ogólnodostępne poprzez wejście przez bramę i furtkę, które będą otwarte od godz. 8.00 do 20.00. Obok planowanego placu zabaw są siłownia plenerowa oraz boisko wielofunkcyjne.

  W Szkole Podstawowej numer 14 zatrudniony jest animator sportu, który w godzinach popołudniowych mógłby organizować dzieciom czas na placu zabaw. Duży teren wokół szkoły i placu zabaw pozwoli na organizację pikników sportowo-rekreacyjnych dla całych rodzin – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  W czwartek, 19 kwietnia, zostało wysłane zgłoszenie do konkursu. Zostanie zweryfikowane przez organizatora. Czy dostaniemy plac zabaw, o tym zdecydują mieszkańcy w internetowym głosowaniu, które rozpocznie się 11 maja i potrwa do 21 czerwca. Na podstawie liczby głosów wyłonionych zostanie 20 zwycięskich gmin. Wyniki konkursu poznamy 22 czerwca.

  Plac powstałby obok siłowni plenerowej na miejscu dwóch starych urządzeń (huśtawki i drążków)…

  Udostępnij