• Piłkarki PTC przystępowały do niedzielnego meczu z Wojownikiem Skierniewice bardzo zmotywowane, chcąc przerwać serię dwóch porażek z rzędu.

  Rozpoczęło się wyśmienicie dla PTC. Już w trzeciej minucie po podaniu Natalii Madaj do pojedynku sam na sam doszła Karolina Kania i bezlitośnie okazję wykorzystała. Później Perełki bardzo dobrze grały. Kontrolowały przebieg spotkania i nie dopuszczały do rozpędzenia się przeciwniczkom. W 33. minucie PTC zdobyło drugą bramkę. Po świetnej zespołowej akcji i końcowym podaniu Anny Owczarz do Karoliny Pabin nasza nowa skrzydłowa mocnym strzałem pod poprzeczkę bramki Wojownika zdobyła swojego pierwszego gola w fioletowych barwach. Minutę później było już 3:0. Świetnie w tej sytuacji zachowała się Kania, która wyłuskała piłkę obrońcy i sama popędziła na bramkę gospodarzy i pewnym strzałem obok interweniującej bramkarki zdobyła swojego drugiego gola w tym meczu. W doliczonym czasie gry PTC zdobyło czwartego gola. Anna Owczarz popisowo minęła zwodem ostatniego obrońcę Wojownika i pewnym strzałem, tuż przed gwizdkiem na przerwę, trafiła do siatki.

  Druga połowa była jeszcze lepsza. Perełki grały pewnie i mądrze. Gola na 5:0 w 65. minucie zdobyła Joanna Błaszczyk. Ostatnią bramkę dla PTC strzeliła w 75. minucie Karolina Pabin.

  Ten mecz w naszym wykonaniu był bliski doskonałemu. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, nie pozwalając, by drużyna ze Skierniewic oddała celny strzał – powiedział trener Radomir Znojek. W ofensywie potrafiliśmy w różnoraki sposób znaleźć drogę do bramki, potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, zwłaszcza pod presją rywala. Przełamanie w takim stylu było nam bardzo potrzebne.

  Warto dodać, iż w drużynie PTC po rehabilitacji zadebiutowała Małgorzata Kowalczyk, była zawodniczka Kolejarza Łódź i Widzewa Łódź.

  Wojownik Skierniewice

  – PTC Pabianice 0:6

  Skład PTC: Samiec (Kociołek M. 41′) – Próbka (Kociołek E. 41′), Błaszczyk, Łagowska, Pabjańska (Karpińska 68′) – Forc, Jakomulska (Bąbel 41′), Pabin, Owczarz (Jakóbczak 50′), Madaj (Kowalczyk 55′) – Kania (Małek 50′).

  Bramki: Karolina Kania x2, Karolina Pabin x2, Anna Owczarz, Joanna Błaszczyk.

  Udostępnij