• Nowo uruchomiony Pilot Plant w Pabianicach to kolejna inwestycja Grupy Adamed. Umożliwi prowadzenie prac badawczo-rozwojowych nad lekami, a także produkcję pilotażową.

  Grupa Adamed w fabryce przy ul. Piłsudskiego uruchomiła 18 kwietnia Pilot Plant. Powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.

  W środę do Pabianic przyjechał Marcin Czech, wiceminister zdrowia. Pierwsza część uroczystości poświęcona była podsumowaniu działalności firmy Adamed, a także oficjalnym przemówieniom.

  To wielki zaszczyt móc uczestniczyć w uroczystości otwarcia Pilot Plant w Pabianicach. Traktuję to wydarzenie jako kolejny krok na drodze rozwoju firmy Adamed, który śledzę od początku jej istnienia. Z wielkim podziwem obserwuję pomysłowość, innowacyjność i determinację tej rodzinnej, polskiej firmy, a także jej współpracowników na drodze do wielkiej globalnej firmy, która jest aktywna na 65 rynkach. Wraz z Ministerstwem Przedsiębiorczości widzimy potencjał przemysłu farmaceutycznego jako ważnego elementu gospodarki, który ma szansę zwiększyć swoją innowacyjność, działać bardziej proeksportowo, zapewniać więcej miejsc pracy oraz efektywnie współpracować z uczelniami. Dostrzegamy rolę polskich producentów i staramy się ją wzmacniać – powiedział wiceminister Marcin Czech.

  Historia Adamedu liczy już 32 lata. Firma kreowana jest jako wzór innowacyjności w Polsce. Wytwarzane w kraju produkty eksportowane są do 65 państw na świecie. W 2017 roku spółka nabyła pakiet kontrolny jednej z najszybciej rozwijających się w Wietnamie firm farmaceutycznych Dat Vi Phu. Była to największa bezpośrednia polska inwestycja w Wietnamie…

  więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 17/2018

   

   

  Udostępnij