• News will be here
 • To już piąta edycja Rap Lokalu. Inicjatywa z roku na rok się rozwija. W czerwcu RL usłyszymy w trzech miastach: Pabianicach, Bełchatowie oraz Końskich.

  Rap Lokal 5 odbędzie się 9 czerwca, o czym organizatorzy poinformowali na poniedziałkowej konferencji prasowej w restauracjiCardamon”. Charytatywna impreza zostanie zorganizowana w Strefie Piwa na Lewitynie. Będą występy raperów, zatańczy grupa taneczna „Ganesz”. Jeżeli uda się do Pabianic ściągnąć tancerzy z Końskich, to możemy liczyć na bitwę taneczną. Pojawi się Kruk, znany pabianicki grafficiarz. Trwają rozmowy z wielką gwiazdą rapu. Na razie owiane są tajemnicą, ale organizatorzy zapewniają, że jeżeli uda się dopiąć formalności, to pabianiczanie będą zadowoleni.

  Dochód z imprezy charytatywnej przekazany zostanie na leczenie Łukasza Millera, byłego zawodnika Pabiksu Pabianice, który w 2015 roku uległ wypadkowi. Tak niefortunnie skoczył do wody, że doszło do przerwania rdzenia kręgowego. Jego rehabilitacja pochłania ogromne fundusze. Pobyt w specjalistycznym ośrodku kosztuje prawie 12 tys. zł, a miesięczna domowa rehabilitacja – 1300 zł.

  Na pomoc ruszają więc przyjaciele, którzy po raz piąty organizować będą Rap Lokal. Podczas czterech edycji udało się zebrać ponad 20 tys. zł na leczenie Łukasza. To jednak kropla w morzu potrzeb.

  W tym roku Przemysław Kszczot oraz Krzysztof „Este” Łyszkowski pozyskali głównego sponsora. Zostały nim zakłady mięsne „Pamso”. W akcję włączył się również Włodzimierz Stanek, który pomógł chłopakom logistycznie zaplanować imprezę. Ta rozwija się i przechodzi do innych miast. W tym roku Rap Lokal zagra również w mieście Końskie i Bełchatowie.

  Nakręcono klipy do tego wydarzenia – w Pabianicach na Lewitynie. Podczas charytatywnej imprezy w czerwcu będzie można kupić koszulki oraz inne gadżety związane z Rap Lokalem. Cel jest szczytny.

  Udostępnij