• News will be here
 • Kartę Pabianiczanina będzie mogło otrzymać dziecko w wieku czterech lat, a nie jak dotychczas – siedmiu.

  W programie Karta Pabianiczanina mają nastąpić dwie zmiany zgodnie z sugestiami mieszkańców. Jedna z nich dotyczy wniosku. Ma znaleźć się w nim więcej informacji, by był czytelniejszy do wypełnienia. Niektórym osobom sprawiał on trochę kłopotów.

  Kolejna zmiana dotyczy wieku, w którym można wyrobić kartę. Do tej pory otrzymywały ją dzieci od siedmiu lat. Po zmianach karta będzie należeć się nawet czterolatkowi.

  Minął roczek

  Dokładnie 3.04.2017r. Urząd Miejski wydał pierwszą kartę. W ciągu 12 miesięcy wydano ich już 12.465 (10.775 kart dla dorosłych i 1.690 dla nieletnich). Karta Pabianiczanina ma format zwykłej karty płatniczej. Jest to dokument potwierdzający nabycie praw do korzystania z programu „Karta Pabianiczanina”.

  Przypomnijmy, że program ma na celu poprawę warunków życia i umacnianie poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców miasta. Ułatwia dostęp do usług publicznych i umożliwia korzystanie z ulg na te usługi. Ponadto oferuje rabaty i promocje proponowane przez lokalnych przedsiębiorców będących Partnerami Programu. Do programu przystąpiło już ponad 90 firm, które honorują Kartę. Co najważniejsze – ta lista jest otwarta i kolejni partnerzy nadal do niej dołączają.

  Karta Pabianiczanina wydawana jest na okres 24 miesięcy. Pierwszy egzemplarz wydawany jest bezpłatnie. Aby otrzymać Kartę Pabianiczanina, należy złożyć wniosek o wydanie karty oraz oświadczenie o niezaleganiu z opłatami na rzecz Miasta Pabianice. Druki wniosków i oświadczenie dostępne są w Biurze Kart Miejskich Urzędu Miejskiego (ul. św. Jana 4) lub do pobrania ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

  Udostępnij