• News will be here
 • Pierwszy rajd „Ulica Zamkowa” z cyklu „Poznaj z nami nasze miasto” odbył się w sobotę, 21 kwietnia. Zorganizowały go Urząd Miejski i Koło Krajoznawcze Oddziału PTTK w Pabianicach.

  Na trasę wyruszyło prawie 200 piechurów ze szkół oraz indywidualni turyści.

  Chcemy poprzez cztery rajdy pokazać piękno i historię naszego miasta – powiedzieli Jolanta Łacwik-Becht z PTTK i Mariusz Poluchowicz z UM, organizatorzy i pomysłodawcy.

  Jest to zarazem wielka lekcja historii dla dzieci – dodała na starcie przy muzeum wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

  W rajdzie udział wzięły drużyny ze Szkół Podstawowych nr: 1, 5, 8, 9, 13, 17 i a’Paulo, z ZS nr 5 i SP w Ksawerowie, a także indywidualni turyści.

  Idąc ulicą Zamkową, od zamku do Zielonej Górki, turyści poznawali zabytki Pabianic. Na punktach kontrolnych rozgrywano konkurencje sportowe i z wiedzy o mieście przygotowane przez Wojciecha Pocztę, Bożennę Golczyk, Barbarę Pogorzelską i Małgorzatę Krakowiak, działaczy PTTK.

  Mnie najbardziej podobał się zamek i pomnik Długosza koło niego – stwierdziła Angelika Janas z SP 5.

  Na mecie w parku jordanowskim na „Zielonej Górce” rozstrzygnięto konkursy. Drużynowo I miejsce zajął ZS nr 5, II m. – SP 1 i SP 5. Indywidualnie I m. – Szymon Kopczyński (SP 5), II m. – Wojciech Borowski, III m. – Zuzanna Mądrakowska (SP a’Paulo).

  Następny rajd odbędzie się w maju. Będziemy wtedy poznawać historię pabianickich fabrykantów, jak zapewniają organizatorzy.

  Udostępnij