• News will be here
 • Biblioteka Pedagogiczna przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 przygotowały głośne czytanie „Kwiatu kalafiora” Małgorzaty Musierowicz.

  Wspaniałą interpretację fragmentów książki przedstawili uczniowie z „dwójki”. W programie „Jeżycjady” znalazła się także prezentacja multimedialna przygotowana przez Renatę Stępnowską, nauczyciela bibliotekarza z SP 2. Na koniec spotkania uczniowie mogli zrobić fotografię w monidle stylizowanym na Idę, bohaterkę książek.

  W pabianickiej Jeżycjadzie uczestniczyły grupy uczniów z SP w Dłutowie oraz SP 1 i SP 2 z Pabianic. Celem spotkania było popularyzowanie książek oraz zachęcenie do czytania. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa książek Małgorzaty Musierowicz.

  Jeżycjada – powieść zawarta w 22 tomach napisanych przez Małgorzatę Musierowicz – opowiada o losach poznańskiej rodziny Borejków i ich przyjaciół. Akcja każdej dzieje się w rzeczywistych miejscach Poznania i okolic. Wierni czytelnicy traktują bohaterów jak najbliższych przyjaciół, towarzyszą im w przeróżnych perypetiach, w trudnych i szczęśliwych chwilach. Po Jeżycjadę sięgają całe pokolenia. Znają ją niejedna prababcia, babcia, matka i córka.

  Części Jeżycjady można czytać zgodnie z kolejnością wydawania, ale można też wybrać dowolny tom. W Jeżycjadzie znajdujemy wartościowe przesłania, wątki historyczne, społeczne i polityczne. Powieść przenosi czytelników w świat miłości, pozwala poczuć ciepło rodzinne – i to jest jej siła, bo w literaturze szukamy mądrości, szacunku i niebanalnego humoru.

  Udostępnij