• News will be here
 • Od piątku, 27 kwietnia, przez 10 dni w całym kraju będzie więcej patroli na drogach. Funkcjonariusze skontrolują prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców.

  Policja przypomina, aby dzieci przewozić w bezpiecznych fotelikach, a przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu i nie odkładać wyjazdu oraz powrotów na ostatnią chwilę. Pośpiech jest złym doradcą na drodze.

  Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo łódzkie służbę przez najbliższe dni pełnić będą policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. W ruch pójdą urządzenia do pomiaru prędkości. Sytuacja monitorowana będzie z pokładu policyjnego śmigłowca.

  Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają.

  Wypoczywając nad wodą, zachowajmy szczególną ostrożność, również podczas łowienia ryb, by uniknąć nieplanowanej kąpieli, która przy obecnej temperaturze wody może być bardzo niebezpieczna. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na bawiące się na brzegu dzieci. Wypływając łódką, kajakiem, rowerem wodnym lub żaglówką, sprawdźmy ich stan techniczny, upewnijmy się, czy na wyposażeniu jednostki jest sprawny sprzęt ratunkowy, taki jak koło i kamizelki ratunkowe. Przed wypłynięciem poinformujmy najbliższych o przewidywanej porze powrotu.

  Udostępnij