• News will be here
 • Pabianice nabiorą koloru za sprawą Muralu Marzeń. Co ciekawe, pabianiczanie będą mogli wziąć udział w tworzeniu graffiti, wpisując swoje marzenia.

  To kolejna inicjatywa znanego grafficiarza Adama „Kruka” Wirskiego, który upiększa Pabianice muralami. I tak straszący płot Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów został przyozdobiony malunkami sekcji działających w klubie. Na płocie przy Szkole Podstawowej nr 13 zagościli bohaterowie bajki Simpsonowie. Na Moniuszki możemy podziwiać wielkie akwarium. Na ulicy Armii Krajowej pozdrawia nas papież Jan Paweł II. Sklep Urwis przy ul. 20 Stycznia zachęca bajkowymi postaciami. Mural „Niedźwiadek Wojtek” na ścianie kamienicy przy zbiegu ul. Warszawskiej i Szewskiej zyskał popularność w całym kraju.

  Niebawem, bo 12 maja, Pabianice wzbogacą się o nowy mural, który powstanie na ścianie przy SDH-u (za budką z kurczakami).

  Jest to kolejny fantastyczny pomysł, w który włączeni zostaną mieszkańcy – zapewnia prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Koncepcja jest prosta. Na kolorowym tle pojawi się biały napis „marzenia”. W pustych literach mieszkańcy będą mogli wpisywać swoje marzenia w kolorze czarnym.

  Na przestrzeni lat życzenia będą się spełniać i wtedy raz w miesiącu postaramy się z tą grupą, osobami, które wpisały marzenia, spotkać i przepisać te życzenia w kolorze czerwonym – opowiada Kruk.

  Mural będzie powstawał tak długo aż spełnią się wszystkie marzenia. Akcja 12 maja (sobota) okraszona będzie różnymi atrakcjami. W powietrze puszczone zostaną balony, dzieci mogą liczyć na malowanie twarzy. Stoisko z wodą i watą cukrową rozstawi ZWiK, o poczęstunek zadba Dom Tkacza. Happening rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do 19.00.

  Udostępnij