• News will be here
 • W nocy z 13 na 14 kwietnia w domu pana Tomka z Tuszyna Lasu rozległ się huk. Wyrwany ze snu zobaczył sypiący się tynk oraz usłyszał płacz żony i dziecka. Czym prędzej wyprowadził ich z domu.

  Na zewnątrz byli już sąsiedzi, straż pożarna, pogotowie i policja. Z jednym z sąsiadów pan Tomek wrócił po 90-letnią babcię. Nie mogli jednak dostać się do niej samodzielnie, potrzebna była pomoc strażaków. Po godzinie udało się dostać do uwięzionej w gruzach kobiety i wyprowadzić ją na zewnątrz.

  W wyniku wybuchu butli z gazem dom został poważnie zniszczony, na tyle poważnie, że inspektorzy nadzoru budowlanego zdecydowali o jego rozbiórce. Rodzina pana Tomka w jednej chwili straciła dorobek całego życia, no i dach nad głową. Tomek z żoną Joanną wychowują 2,5-letniego syna i spodziewają się kolejnego dziecka. W swoim domu w Tuszynie k/Łodzi mieszkali razem z babcią.

  Po uprzątnięciu gruzowiska będzie można przystąpić do odbudowy domu. Potrzebne są jednak pieniądze. W pomoc rodzinie zaangażowała się lokalna społeczność oraz wspólnota parafii św. Krzysztofa w Tuszynie Lesie.

  W najbliższą niedzielę, 29 kwietnia, we wszystkich parafiach i kościołach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek, o którą poprosił w specjalnym komunikacie ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

  Łódzka Caritas uruchomiła subkonto, na które wpłacać można darowizny pieniężne na odbudowę domu:

  Caritas Archidiecezji Łódzkiej

  90-507 Łódź, ul. Gdańska 111

  Bank Pekao SA V O/Łódź nr 74 1240 1545 1111 0010 1471 3858

  z dopiskiem: Odbudowa domu w Tuszynie

  Udostępnij