• Ratusz zaoszczędził 2 miliony złotych. Te pieniądze chce przeznaczyć na wylanie asfaltu na drogach gruntowych. Które ulice doczekają się takiej nawierzchni?

  Plan likwidacji dróg gruntowych wcielany jest w życie. Prezydent Grzegorz Mackiewicz na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej przedstawił dobre wiadomości dla osób mieszkających przy drogach gruntowych. To pierwszy etap tego programu.

  Przypomnijmy: zgodnie z koncepcją prezydenta oraz dyrektora Zarządu Dróg Miejskich drogi gruntowe miałyby zniknąć maksymalnie za 7 lat. Utwardzone nawierzchnie mają otrzymać asfalt. Nie będą jednak budowane krawężniki, chodniki oraz zjazdy do posesji. To znacznie obniża koszty. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości nie pojawi się taka infrastruktura.

  W pierwszym etapie nakładkę zyskają ulice: Brzoskwiniowa, Cyprysowa, Wiśniowa, Czereśniowa, Śliwkowa, Oliwkowa, Morwowa, Jaśminowa, Liściasta, Laskowa, Chmielowa, Modrakowa, końcówka Miodowej, Bukowa, Eichlera, Napierskiego, Brauna, Olszynowa (100 metrów), łącznik Niska (Olszynowa – Świerkowa), Ogrodowa, Ułańska, Pawia.

  To 1/10 ulic gruntowych, które czekają na położenie asfaltu. Jakim kluczem wybierane były te ulice?

  Częściowo mieszkańcy dokładali się do utwardzania ulic. Za ten wkład chcielibyśmy serdecznie podziękować. Takie ulice są brane pod uwagę w pierwszej kolejności oraz te, których stan jest najgorszy, a ruch wzmożony – odpowiedział Grzegorz Mackiewicz.

  Zbudowane zostaną również dwa chodniki, na ulicy Żelaznej i Podgórnej. Ponadto miasto złożyło projekt o dofinansowanie ulicy Piaskowej w Pabianicach. Jeżeli się uda, miasto może otrzymać aż 80% dofinansowania z rządowego budżetu.

  Udostępnij