• News will be here
 • Miasto chce zainwestować w tzw. „Strzelnicę”. Na terenie po zlikwidowanej restauracji „Parkowa” ma powstać plac aktywności dla starszych dzieci.

  W parku Wolności zainteresowanie wzbudza teraz górka aktywności „Wieloryb Czuj-Czuj”. Chociaż nie została jeszcze oficjalnie oddana do użytku (planowany termin to czerwiec), to już jest oblegana przez mniejszych mieszkańców Pabianic. Górka przeznaczona jest dla dzieci do lat 12.

  W ramach budżetu obywatelskiego zamontowano urządzenia do zabawy (tyrolkę, linarium, zjeżdżalnie, trampolinę ziemną, ściankę do wspinaczki). Poza projektem Urząd Miejski zlecił dodatkowo wykonanie nasypu do zjazdu saneczkowego. Do wyprofilowania stoku nawieziono 120 metrów sześciennych ziemi. Pozostało wyrównanie terenu wokół górki, posianie trawy oraz końcowy odbiór prac.

  W ratuszu wymyślili, że na terenie po dawnej restauracji powstanie plac aktywności dla dzieci starszych (do lat 15). Na 400 metrach kwadratowych ma powstać plac sprawności z linami, drabinkami, mostkami. Nawierzchnia ma być bezpieczna i amortyzować ewentualne upadku. Jej część będzie syntetyczna oraz piaszczysta. Plac aktywności ma być doświetlony oraz ogrodzony.

  Urządzenia mają być inne niż na typowym placu zabaw. Park Wolności cały czas jest chętnie odwiedzany przez pabianiczan. Jest więc realna potrzeba jego rewitalizacji – powiedział na zwołanej konferencji prasowej prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Na nowy plac aktywności miasto ma zarezerwowane blisko 200 tys. zł z nadwyżki budżetowej. Inwestycja miałaby powstać do końca roku.

  Udostępnij