• News will be here
  • Zakończyła się najdłuższa od lat majówka. Pogoda dopisała, co widocznie uśpiło czujność wielu kierujących. Na drogach województwa łódzkiego policja odnotowała 9 śmiertelnych wypadków.

    Tegoroczna majówka trwała od piątku, 27 kwietnia do 6 maja, czyli aż 9 dni. Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo łódzkie służbę pełnili policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. W ruch poszły urządzenia do pomiaru prędkości. Sytuacja monitorowana też była z pokładu policyjnego śmigłowca.

    W tym czasie na drogach województwa łódzkiego doszło do 94 wypadków, w których rannych zostało 119 osób, a 9 poniosło śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 212 nietrzeźwych kierujących.

    Dla porównania w roku ubiegłym w ciągu 6 dni (od północy 28 kwietnia do 3 maja włącznie) policjanci na terenie naszego województwa odnotowali 46 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 54 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 126 nietrzeźwych kierujących.

    Udostępnij