• Krasnoludki” i „Niedźwiadki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 pod koniec kwietnia wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego w Konarzewie. Tam poznały różnorodne zwierzęta.

    Odwiedziny rozpoczęły od zebrania i przywiezienia z pobliskiej łąki trawy dla koni czekających niecierpliwie na swój pierwszy posiłek.

    Te łakomczuchy z wielkim apetytem zjadły świeżą trawę, łaskawie przyjmując głaskanie, którym uraczyły je dzieci. O swoje zainteresowanie dopominały się także owieczki Mela i Hela. Jedynie indor nie był zadowolony z naszej wizyty. Pilnując swojej podwórkowej gromadki, perliczek, kur i gęsi, chodził napuszony, grożąc swoimi czerwonymi koralami – opowiada wychowawczyni Dorota Koziara.

    Dużym zainteresowaniem cieszyła się także sztuczna krowa, którą przedszkolaki mogły wydoić. Z uzyskanego mleka zrobiły masło i ser, które ze smakiem zjadły na zakończenie wycieczki.

    Na pamiątkę wizyty w Konarzewie dzieci przywiozły do przedszkola wydmuszki różnych jaj, które wzbogacą ich kolekcję związaną z realizacją projektu edukacyjnego „Jajko”.

    Udostępnij