• PCM chwali się nowym projektem, jakim jest Pabianickie Centrum Gastroenterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej.

    Pabianickie Centrum Gastroenterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej powstało 15 stycznia. W jego skład wchodzą: specjalistyczna pracownia endoskopii, poradnia gastroenterologiczna, oddział gastroenterologiczny leczenia jednego dnia, oddział chirurgii małoinwazyjnej i endoskopowej leczenia jednego dnia, pracownia EUS, pracownia radiologii zabiegowej. Oddział powstał na drugim piętrze w wyremontowanej części szpitala, która przez kilka lat stała pusta.
    Nadzór organizacyjny i merytoryczny nad nowym centrum sprawuje lek. med. Dariusz Fisiak. Zachęca wszystkich pacjentów do skorzystania z usług oddziału przy Jana Pawła II. Chorzy leczeni są tu w ramach NFZ, ale wykonywane są również zabiegi komercyjne. Rocznie przyjmuje blisko 8 tys. pacjentów.
    Oddział wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i wygląda jak prywatna klinika. W czwartek, 10 maja, poświęcił go ks. dziekan Ryszard Stanek.

    Udostępnij