• Przeżyć ze sobą pięćdziesiąt, pięćdziesiąt pięć, a nawet i sześćdziesiąt lat, to nie lada wyczyn i powód do dumy. W czwartek, 10 maja, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pabianicach celebrowali tę wyjątkową chwilę szczęśliwi małżonkowie.
    Diamentowe gody (60 lat) świętowały dwie pary: Radzisława i Paweł Reskowie oraz Cecylia i Leszek Skibińscy. Szmaragdowe (55 lat) obchodzili Jadwiga i Zdzisław Wasilewscy, a trzynaście par – złote gody (50 lat): Janina i Andrzej Derendarzowie, Grażyna i Marek Golkowie, Barbara i Zdzisław Grabarczykowie, Henryka i Jan Janikowie, Marianna i Bolesław Juszczukowie, Zofia i Zdzisław Kacprzyccy, Grażyna i Zbigniew Karczowie, Anna i Grzegorz Kazimierczakowie, Margarete i Waldemar Klattowie, Bożenna i Włodzimierz Kuliberdowie, Aleksandra i Edward Libnerowie, Daniela i Jan Motylowie oraz Lucyna i Bronisław Sysiowie.

    Prezydent Grzegorz Mackiewicz oraz wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek wręczyli Jubilatom ordery, kwiaty, dyplomy, koce oraz słodycze. W sali USC zebrała się również najbliższa rodzina i przyjaciele jubileuszowych małżonków. Wszyscy odśpiewali im „Sto lat”.

    Udostępnij