• News will be here
  • Miasto podpisało umowę na zakup biletomatów. Będą we wszystkich miejskich autobusach oraz na najważniejszych przystankach.

    Do popisania umowy między prezydentem a wykonawcą doszło w poniedziałek, 14 maja, w Urzędzie Miejskim. W pierwszej fazie projektu biletomaty zostaną zamontowane do końca października w 10 autobusach oraz na pięciu przystankach autobusowych: Kilińskiego/SDH, Kilińskiego/Zamkowa, przy Pabianickim Centrum Medycznym oraz na przystanku przy ryneczku na Bugaju (Roweckiego/Gryzla). Te automaty mają pojawić się do końca sierpnia. Ostatni biletomat stanie na krańcówce przy dworcu PKP.
    Nowe autobusy, które pojawią się w Pabianicach pod koniec 2018 roku i w 2019 roku, będą wyposażone w takie automaty. Biletomaty (33 sztuki) mają więc pojawić się we wszystkich pojazdach. Mobilne przyjmować będą tylko płatności za pomocą karty płatniczej oraz systemu Blik. Stacjonarne mają przyjmować monety i gotówkę, a także wydawać resztę.
    Mamy takie założenia, żeby biletomaty obsługiwały nie tylko pabianickie bilety, ale również łódzkie, łaskie i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W biletomacie będzie można także doładować migawkę – mówi „mózg” projektu Marcin Chmielewski z Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

    Udostępnij