• 12 pseudokibiców zatrzymanych wczoraj (wtorek) za zdemolowanie sklepu przy ulicy Moniuszki to mieszkańcy Pabianic i Łodzi. Mają od 21 do 29 lat.

    Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 15 maja w godzinach popołudniowych. Z ustaleń policjantów wynikało, że na terenie Pabianic może dojść do konfrontacji pseudokibiców w jednym ze sklepów z suplementami diety. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy zaobserwowali na ulicy Moniuszki grupę kilkunastu zamaskowanych mężczyzn. Mieli kominiarki oraz rękawice używane do walk w klatkach.

    Sprawcy zdemolowali wnętrze sklepu i próbowali wynieść z niego towar. Łódzcy i pabianiccy policjanci podjęli natychmiastową interwencję i na gorącym uczynku zatrzymali 12 chuliganów – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji. Działanie policjantów zapobiegło eskalacji agresywnych zachowań. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

    Pseudokibice byli kompletnie zaskoczeni. Nie chcieli wykonywać poleceń, byli agresywni, stawiali czynny opór. Zatrzymani w wieku od 21 do 29 lat związani są ze środowiskiem kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. Pięciu z nich to pabianiczanie, pozostali są mieszkańcami Łodzi. Większość notowana była za przestępstwa przeciwko mieniu.

    Nieopodal miejsca zdarzenia policjanci ujawnili cztery pojazdy, którymi przyjechali sprawcy. Były w nich między innymi kominiarki, gaz, kastet oraz przedmioty z emblematami jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Wszyscy zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie. Będą przesłuchani i mogą usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

    Udostępnij