• News will be here
 • Zaczęła się przebudowa sali nr 4 na parterze w magistracie, gdzie odbywają się sesje Rady Miejskiej.

  Sala zostanie wyposażona w 29 stanowisk z mikrofonami i terminalami do głosowania i debaty. Montowane są modułowe stoły konferencyjne, dostosowane do nowych rozwiązań technicznych. Zamówiono 64 nowe krzesła.

  Wkrótce dostarczony będzie system nagłośnienia i projekcji do transmisji obrad on-line. Pierwsza sesja on-line prawdopodobnie w czerwcu – mówi rzecznik prezydenta.

  Posiedzenia Rady Miejskiej będzie można na żywo śledzić w internecie przez aplikację na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Dostęp do transmisji zapewniono dla minimum 150 jednoczesnych połączeń. Dwie szybkoobrotowe kamery będą zsynchronizowane z systemem do zarządzania obradami, co pozwoli m.in. na bezpośrednią prezentację wyników głosowania i automatyczną archiwizację materiału.

  Elementem zamówienia było też oprogramowanie do elektronicznej dystrybucji dokumentów między Biurem Rady Miejskiej a radnymi.

  Na wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych miasto pozyskało dotację w ramach projektu „e-Pabianice”, zarazem spełni obowiązek transmisji on-line z posiedzeń rady, który wchodzi w życie od nowej kadencji.

  Udostępnij