• News will be here
 • We wtorek, 22 maja, brązowe medalistki gościły w Urzędzie Miejskim. Zaprosił je prezydent Grzegorz Mackiewicz, aby osobiście im pogratulować i wręczyć upominki.

  Pabianiczanki o medal rywalizowały od 9 maja w Gorzowie Wielkopolskim podczas turnieju finałowego mistrzostw Polski U18K. Drużyna prowadzona przez Sylwię Wlaźlak i Edytę Koryznę rozpoczęła medalowe zmagania od rywalizacji w grupie B, mając za rywalki KS JAS-FBG Sosnowiec, Eneę AZS Poznań i VBW GTK Gdynia. Po wygraniu dwóch z trzech spotkań nasze zawodniczki awansowały do półfinałów i rozpoczęły walkę o medale. Na drodze do meczu o złoto naszym juniorkom skutecznie stanęły gospodynie, które okazały się lepsze o 10 punktów. W meczu o brąz był już na szczęście skuteczny rewanż za porażkę grupową i Pabianickie Towarzystwo Koszykówki pokonało VBW GTK Gdynia 66:57.

  Tym samym pabianiczanki powtarzają sukces sprzed roku i ponownie zdobywają brązowy medal w tej kategorii wiekowej.

  Cieszę się bardzo, że powtórzyłyście sukces z tamtego roku – powiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz. Nie ukrywam, że jak usłyszałem, że o brąz będziecie walczyć z Gdynią, to zastanawiałem się, jak to będzie, ale na szczęście dałyście radę.

  Który mecz był najtrudniejszy?

  Bardzo ciężki mecz był z Poznaniem, bo tam jest bardzo dużo dziewczyn, po których spodziewałyśmy się bardzo dobrej gry, ale dziewczyny wzięły na barki ciężar gry i dały radępowiedziała Daria Kowalczyk. Oczywiście ten końcowy mecz o trzecie miejsce też był ciężki. My grałyśmy o wszystko i Gdynia grała o wszystko. Dałyśmy z siebie sto procent. Mecz był bardzo wyrównany, ale my byłyśmy lepsze.

  Skład brązowych medalistek: Iga Adach, Klaudia Beze, Martyna Dolewa, Weronika Dolewa, Natalia Janitzka, Ewa Kielar, Daria Kowalczyk, Katarzyna Pęcina, Julia Piestrzyńska, Roksana Rózga, Justyna Rudzka, Julia Syrewicz, Paulina Szwej i Gaja Włodarczyk.

  Udostępnij