• Od 18 do 20 maja Pabianice po raz kolejny były organizatorem turnieju młodzieżowego będącego kwalifikacją do mistrzostw Polski.

Pabianickie Towarzystwo Koszykówki było gospodarzem jednego z czterech turniejów półfinałowych w kategorii U14K. Do naszego miasta przyjechały zespoły ŁKS KK Łódź, Enea Basket Piła i UKS La Basket Hussar Warszawa, by walczyć z pabianiczankami o prawo gry w „ósemce” najlepszych zespołów kraju w tej kategorii wiekowej.

Pabianicki zespół prowadzony przez Marzenę Głaszcz i Mariolę Szymańską ku uciesze wszystkich sympatyków koszykówki wygrał wszystkie trzy mecze i z pierwszego miejsca awansował do finału. Obok pabianiczanek awansowały też młode zawodniczki UKS La Basket Hussar Warszawa, które w decydującym starciu po dwóch dogrywkach pokonały ŁKS KK Łódź, który zajął ostatecznie trzecie miejsce.

ŁKS KK Łódź – PTK OrtoMedSport Pabianice 45:67

(9:15, 9:16, 12:15, 15:21)

Punkty: Weronika Kirsz 23, Julia Zawierucha 10, Nadia Pomykała 7, Wiktoria Stasiak 7, Alicja Waszczykowska 5, Marcelina Błoch 5, Zofia Lisiecka 4, Maria Błoch 2, Aleksandra Mikuta 2, Zuzanna Prochuń 2, Natalia Bednarek 0, Laura Banaszczyk 0, Wiktoria Jakubiec, Anna Kamieniak, Joanna Krawczyk.

UKS La Basket Hussar Warszawa – Enea Basket Piła 67:37

(12:7, 20:6, 18:13, 17:11)

PTK OrtoMedSport Pabianice – UKS La Basket Hussar Warszawa 70:60

(24:15, 15:13, 16:13, 15:19)

Punkty: Stasiak 22, Jakubiec 11, Pomykała 11, Kamieniak 6, Lisiecka 6, Zawierucha 5, Kirsz 4, Maria Błoch 3, Banaszczyk 2, Marcelina Błoch 0, Prochuń 0, Bednarek 0.

Enea Basket Piła – ŁKS KK Łódź 51:58

(5:15, 21:14, 9:15, 16:14)

PTK OrtoMedSport Pabianice – Enea Basket Piła 53:49

(15:13, 14:15, 13:19, 11:2)

Punkty: Pomykała 14, Stasiak 11, Waszczykowska 5, Kirsz 5, Zawierucha 4, Marcelina Błoch 4, Kamieniak 3, Lisiecka 3, Mikuta 2, Jakubiec 2, Bednarek 0, Krawczyk 0.

UKS La Basket Hussar Warszawa – ŁKS KK Łódź 78:77

(15:11, 6:16, 21:18, 21:18, 8:8, 7:6)

* * *

Ten niespodziewany awans do finałów MP, wszak pabianiczanki zdobyły kwalifikacje dzięki „dzikiej karcie”, to kolejny sukces Pabianickiego Towarzystwa Koszykówki. Kilkanaście dni temu brązowe medale zdobyły juniorki, czyli podopieczne Sylwii Wlaźlak i Edyty Koryzny. Czy ich młodsze koleżanki, które w ubiegłym roku były w kategorii U14 czwarte, tym razem zdobędą medal? Zobaczymy. Stawka zespołów wyrównana, a obok naszego zespołu o medale zagrają: UKS Bat Kartuzy, MKS Kusy Szczecin, UKS Trójka Żyrardów, KKS PRO-BASKET Kutno, MUKS Poznań, MUKS Piaseczno i UKS La Basket Hussar Warszawa.