• News will be here
 • W piątek, 18 maja, w ogrodzie przy Chłodnej odbył się piknik „Rodzina, ach Rodzina” zorganizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej oraz Placówkę Wsparcia Dziennego JUNIOR Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej.

  Przybyły całe rodziny. Jak co roku przygotowano dla nich moc atrakcji. W namiotach programowych można było samodzielnie wykonać prezent dla kogoś bliskiego z rodziny. Wiele osób chętnie fotografowało się w Fotobudce. Zdjęcia były wywołane po kilku chwilach. W namiocie Ośrodka Profilaktyki można było zagrać w gry planszowe i otrzymać drobne gadżety. Dużą atrakcją dla dzieci był wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej.

  W piątek nie zabrakło konkursów i quizów dla rodzin. Jednym z nich był konkurs skoków na skakance. Zarówno dzieci, jak i dorośli uczyli się grać w minigolfa, co sprawiało im ogromną radość. Tradycyjnie w namiocie grupy wolontarystycznej „Agrafka” były animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz malowanie twarzy. W ogrodzie milusińscy szaleli na dmuchawcach. Doktor Marchewka zbadał dzieciom wzrok, a Pabianickie Centrum Medyczne mierzyło poziom cukru, ciśnienie i przeprowadzało analizę składu ciała. Piątkową imprezę uświetnił występ Martyny Bartkiewicz, której przygrywał Paweł Hlawatin.

  Oblegany był bardzo kącik gastronomiczny, w którym serwowano kiełbaski, kaszanki z grilla. Był też stół staropolski z chlebem ze smalcem i ogórkami kiszonymi. Dla lubiących słodkości były nie tylko pyszne ciasta i inne słodkości upieczone przez nasze pabianickie cukiernie, ale także chleb z miodem, wata cukrowa i jabłka. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie ten deszcz…

  Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej oraz Placówka Wsparcia Dziennego JUNIOR Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej serdecznie dziękują sponsorom, dzięki którym ten piknik się udał. Oto oni: Andrzej Magdziak – firma transportowa, Zakład Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Plast Pak – opakowania jednorazowe, piekarnia, cukiernia PPHU Wiesław Grabowki, Mariusz Grabowski, cukiernia Kłys, Barbara i Grzegorz Kłys, Sława – Tymińscy – sklepy spożywcze, Zakład Mięsny Jamir, firma ADAM, Adam Kosakowski, hurtownia artykułów spożywczych GAWEŁ, Restauracja Kaczorowski, FUKS Sklep Cukierniczy – Urszula i Jan FUKS, firma Delfi – Marian Cichosz.

  Udostępnij