• Biblioteka Pedagogiczna, Sieć Bibliotekarzy Szkolnych oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego byli organizatorami akcji promującej czytelnictwo „Zaczytaj się w Pabianicach”.

    W środę, 23 maja, punktualnie o godz. 13.00 przed Urzędem Miejskim zebrali się miłośnicy książek, który wzięli udział w happeningu promującym czytelnictwo. Można było wymienić się lub zabrać do domu książki, a po przeczytaniu przekazać je znajomym.

    Do akcji włączyli się również samorządowcy. Pierwszy zaczął głośne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego starosta Krzysztof Habura, po nim wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, następnie naczelnik oświaty Waldemar Boryń oraz Paweł Rózga, sekretarz miasta. W głośnym czytaniu wierszyków wzięły udział dzieci, bibliotekarze, nauczyciele, przedstawiciele mediów, przechodnie oraz policjanci.

    Uczniowie specjalnie na tę okazję przygotowali kolorowe transparenty promujące czytelnictwo. Na plakatach można było przeczytać: „Tomy książek przeczytane, wszystkie studia już masz zdane”, „Czytać książki każdy może, więc je czytaj o każdej porze”, „Lek na głowę jest w aptece, a na nudę w bibliotece”, „Kto czyta książeczki, ten ma w szkole same piąteczki”. Jak mówiła słowami Wisławy Szymborskiej Salomea Mandat, kierownik pabianickiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi  Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

    Udostępnij