• News will be here
  • Dzielnicowe sierżant Monika Kubiak, starszy sierżant Magdalena Saktura i sierżant sztabowy Justyna Józwik w ramach akcji „Stop cyberzagrożeniom – wyciągamy dzieci z sieci” po raz kolejny zorganizowały spotkanie ze słynnymi sportowcami. Tym razem trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 17 uczestniczyli w zapaśniczych zmaganiach zawodników Pabianickiego Klubu Cyklistów.

    Uprawianie sportu – to zdaniem dzielnicowych – doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego, nie tylko przed ekranem komputera. Wizyta u zapaśników na czele z prezesem klubu Waldemarem Sawoszem była nie lada przeżyciem.

    Zawodnicy pod okiem trenera Mariusza Łechtańskiego zaprezentowali swoje umiejętności i podstawowe chwyty zapaśnicze. Trzecioklasiści zmierzyli się również z zapaśnikami w przeciąganiu liny i barowaniu z piłką. Obok fizycznych zmagań na macie była także dawka wiedzy na temat zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z internetu. Dzielnicowe tłumaczyły także dzieciom, czym jest cyberprzemoc i jak łatwo wpaść w pułapki wirtualnego świata. Ostrzegały między innymi przed wrzucaniem do sieci zdjęć bądź filmików bez zgody osób trzecich, gdyż często stają się przyczyną wielu problemów.

    Celem działań dzielnicowych jest zwrócenie uwagi na problem przemocy rówieśniczej przy użyciu mediów elektronicznych oraz uświadomienie dzieciom i młodzieży, że żarty z użyciem tego rodzaju mediów mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, zarówno dla ofiar, jak i sprawców takich działań.

    Udostępnij