• News will be here
  • W Miejskim Ośrodku Kultury ZEC świętował jubileusz 50-lecia ciepłownictwa w Pabianicach. Nie zabrakło życzeń, prezentów oraz tortu.

    Jubileusz rozpoczął się od wystąpienia Floriana Wlaźlaka, prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej, który przypomniał historię powstania pierwszej kotłowni w mieście przy ul. Wyszyńskiego, która pozwoliła na ogrzanie kilku bloków. Następnie powstała ciepłownia przy ul. Cmentarnej (1968 rok), by dziesięć lat później wybudować obiekt przy ul. Konstantynowskiej. Ciepłownia nie była najwyższej jakości, a ludzie nie mieli doświadczenia związanego z obsługą urządzeń. Wszystko odbywało się metodą prób i błędów. Początkowo ciepłownictwem zajmowało się komunalne przedsiębiorstwo, które obsługiwało całe mienie miasta. W 2006 roku ciepłownictwo przejął Zakład Energetyki Cieplnej. Od tego momentu poczyniono wiele inwestycji przyczyniających się do unowocześnienia zakładu. Ostatnia z nich to otrzymanie dużej pożyczki na preferencyjnych warunkach w celu dostosowania zakładu do najnowszych norm unijnych. ZEC otrzymał także znaczące nagrody i tytuły m.in. dwukrotne przyznanie tytułu „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz certyfikatu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

    Tak poważny jubileusz był okazją do uhonorowania wieloletnich pracowników ZEC-u. Niektórzy z nich w ciepłownictwie pracują od blisko 48 lat. Medal od Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymali: Urszula Szwed, Jerzy Miarczyński, Zbigniew Wójcicki, Hieronim Helbik, Janusz Komorowski, Barbara Dobroszek, Krzysztof Woszczak, Edward Tomaszewski, Alicja Dziuba i Cezary Śliz.

    Po odznaczeniach nadszedł czas na oficjalne przemówienia, życzenia i jak na jubileusz przystało – prezenty i wielki tort.

    Udostępnij