• Na mistrzostwach kadetów w zapasach w Skopje w Macedonii (16-21 maja) zawodnik PTC Sebastian Szymczyk w wadze 65 kg zajął XXI miejsce. W pierwszej walce spotkał się z Włochem Luigi Rinaldi i został pokonany przez przewagę 8:0. Ponieważ Włoch przegrał następną walkę, Sebastian stracił szansę na walki w repasażach.

* * *

Podczas finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu (25-27 maja) Pabianice reprezentowało pięciu zapaśników. Dwóch zdobyło brązowe medale.

W wadze 51 kg najmłodszy debiutant w tej imprezie Wiktor Powalski zrobił ogromną niespodziankę, zdobywając brąz. W pierwszej walce został pokonany na przewagę przez późniejszego złotego medalistę Mairbeka Salimowa z Podlasiaka Białystok. Następnie wygrał w ten sam sposób walkę eliminacyjną i walce o brąz pokonał na przewagę 10:0 Gabriela Jurkiewicza z Agrosu Zamość.

Drugi nasz brązowy medalista Sebastian Szymczyk w kategorii 65 kg jechał po złoty medal, będąc zdecydowanym faworytem. Jednak olimpiada zawsze niesie ze sobą wiele niespodzianek. Sebastian po wygraniu trzech walk eliminacyjnych w półfinale niespodziewanie został pokonany przez Kamila Nowaka z Agrosu Żary 7:1, który później zdobył złoto. W walce o brąz Sebastian pokonał przez przewagę techniczną 9:0 Jacka Kazimierczaka (Unia Racibórz).

Pozostali zawodnicy nie przebili się do stawki medalowej: Szymon Zastrużny (kat. 71 kg) – dwie wygrane walki, VII miejsce, Jakub Błachowicz (kat. 60 kg) – dwie wygrane walki, XV miejsce oraz Jakub Didoch przegrał dwie walki na punkty i zajął ostatecznie XVI miejsce.

W klasyfikacji drużynowej PTC zajęło IX miejsce na 47 drużyn. Województwo łódzkie wygrało klasyfikację wojewódzką.